KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345016
*
nr 934 5016
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Katter, signerad, 55x67
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:33:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 12:12:33
1
800 kr
12/1 15:33:38
2
800 kr
12/1 15:33:38
1
800 kr (Budbetjänt)
12/1 15:33:57
2
1.000 kr
12/1 19:26:43
3
1.000 kr
12/1 19:26:43
2
1.000 kr (Budbetjänt)
12/1 19:28:48
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katter olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Stefan Tunedal
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 5016
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Katter, signerad, 55x67
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 12:12:33 | 1 | 800 kr |
12/1 15:33:38 | 2 | 800 kr |
12/1 15:33:38 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
12/1 15:33:57 | 2 | 1.000 kr |
12/1 19:26:43 | 3 | 1.000 kr |
12/1 19:26:43 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:28:48 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katter olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48